جستجو

خدمات بهتر برای مشتریان در فروشگاه اینترنتی - پنجشنبه, 30 بهمن,1399

خدمات بهتر برای مشتریان در فروشگاه اینترنتی

نداشتن یک فروشگاه اینترنتی، آن هم در زمانی که اینترنت به عنوان مرجعی برای خرید و فروش محصولات و خدمات مختلف به حساب می‌آید، می‌تواند نقطه ضعفی برای کسب و کار شما باشد. با توجه به این امر فواید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین بسیار زیاد هستند که از جمله آن‌ها عبارتند از: 

صرفه جویی در وقت مشتری 

مشتریان شما همان مردمی هستند که بیشتر وقتشان را در اینترنت می‌گذرانند و مسلما اولین جایی که برای پیدا کردن هر محصولی به آن رجوع می‌کنند، شبکه های اجتماعی و وب سایت هایی هستند که کالا یا خدمت مورد نظرشان را به صورت آنلاین ارائه می‌کند. 
به این ترتیب اگر محصول مورد نظرشان را در یکی از این فروشگاه های اینترنتی پیدا کنند، احتمالا خرید از همان جا را به دلیل صرفه جویی در وقت و جلوگیری از زحمت رفت و آمد ترجیح خواهند داد. 

ارائه قیمت پایین‌تر به مشتریان 

در بسیاری از مواقع فروشگاه‌های اینترنتی به دلیل نداشتن هزینه‌های جانبی یک فروشگاه فیزیکی مثل هزینه برق، آب، گاز، اجاره، هزینه‌های نگه‌داری و … می‌توانند محصولات را با قیمت پایین‌تری به مشتریان خود عرضه کنند. بنابراین شما می‌توانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی از هزینه‌‌های اضافی دوری کرده و سود بیشتری به دست آورید. 

کمک به کاهش ترافیک و حمایت از محیط زیست 

استفاده از فروشگاه های اینترنتی یا به طور کلی خدمات آنلاین، تا حد زیادی ترافیک و شلوغی شهر را کاهش می‌دهد، به همین دلیل است که حامیان محیط زیست از این نحوه فروش طرفداری زیادی می‌کنند. 

فراهم کردن راحتی مشتری 

کسب و کارها باید تمام تلاش خود را برای فراهم کردن آسایش مشتری انجام دهند زیرا اگر کسی در خرید از فروشگاه خاصی احساس راحتی داشته باشد، احتمال زیاد به مشتری دائمی آن‌ تبدیل خواهد شد. 
برای مثال بسیاری از کارکنان یک فروشگاه فیزیکی به محض ورود یک مشتری، سریعا اقدام به حرف زدن و راهنمایی او می‌کنند. این کار تا اندازه معینی می‌تواند به مشتری احساس خوبی بدهد ولی زیاده‌روی در انجام چنین کاری موجب آزار خریدار شده و ممکن است، فروشگاه را ترک کند. 
این در حالی است که هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی، مشتری با آرامش بیشتری می‌تواند محصولات مورد نیازش را بررسی کند و در صورتی که سوال خاصی برایش پیش آمد، می‌تواند از طریق راه‌های ارتباطی با مسئولان فروشگاه ارتباط برقرار کند. 

امکان فروش محصولات بدون محدودیت زمانی و مکانی 

یک فروشگاه فیزیکی مسلما نمی‌تواند به صورت 24 ساعته محصولات و خدمات خود را ارائه دهد، در حالی یک فروشگاه اینترنتی در هر ساعتی از شبانه روز که مشتری قصد خرید داشته باشد، به او سرویس می‌دهد. 
همچنین در فروشگاه اینترنتی محدودیت مکانی نیز وجود ندارد و مشتریان در هر نقطه‌ای از جهان که باشند، می‌توانند از فروشگاه شما خرید کنند. 

امکان دسترسی به محصولات کمیاب 

مردم شهرهای کوچک، امکانات و دسترسی‌های موجود در شهرهای بزرگ را ندارند و برای خرید بعضی از محصولات مورد علاقه‌شان ممکن است با مشکل روبرو شوند. شما می‌توانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و ارائه خدمات به شهرهای کوچک، این دسته از مشتریان را نیز جذب کنید. 

مقدار تخفیف را شما تعیین می‌کنید 

اگر شما یک فروشنده هستید، حتما موقعیت ناخوشایند چانه زدن با مشتری را تجربه کرده‌اید. در یک فروشگاه اینترنتی تنها شما هستید که می‌توانید امکان تخفیف داشتن یا نداشتن یک محصول را مشخص کنید و این کار را می‌توانید هر زمانی که نیاز بود، انجام دهید. 

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display