جستجو

هر آنچه باید از Redirects 301 بدانید! - چهار شنبه, 01 اردیبهشت,1400

هر آنچه باید از Redirects 301 بدانید!

روش هایی برای مرتفع کردن Redirects ۳۰۱ که باید بدانید.

تغییر مسیر یک صفحه از وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی از یک url به یک url دیگر !

به عبارتی یک تغییر مسیر ۳۰۱ به مرورگر می گوید که این صفحه برای همیشه منتقل شده است. این انتقال جدید است و عقب گرد امکان پذیر نیست !

و مرورگر پاسخ می دهد : مطمئنا من همین الان کاربر را به آنجا می فرستم!

به عنوان مثال : ferasatsystem.com/blog به blog.ferasatsystem.com

اطمینان حاصل کنید که نسخه ی http سایت شما به https هدایت می شود

یکی از ملاک های رتبه بندی فروشگاه های اینترنتی که در موتورهای جستجو حائز اهمیت است استفاده از https است . در واقع از سال ۲۰۱۹ گواهی نامه ssl از طریق Let's Encrypt به صورت رایگان در درسترس است.

به عنوان نکته ای قابل تامل باید اشاره کنیم که داشتن گواهینامه ssl تنها نیمی از راه است.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مخاطبان از نسخه ی https فروشگاه اینترنتی و یا سایت شما استفاده می کنند، این بدان معناست که از تغییر مسیر ۳۰۱ بین نسخه ی http و https استفاده کنید.

برای اطمینان از این نکته وارد فروشگاه اینترنتی خود شوید و در به نوار url نگاه کنید. باید https://yourwebsite.com به علاوه ی یک نماد قفل را ببینید.

صفحات دارای کد وضعیت ۳۰۱ را از سایت مپ سایت حذف کنید

گوگل و تمامی موتورهای جستجو برای ایندکس کردن صفحات نقشه سایت را بررسی میکند. از آنجایی که صفحاتی با کد ۳۰۱ دیگر وجود ندارند به هیج وجه از گوگل نمی خواهد آنها را ایندکس کند. اگر چنین صفحاتی در نقشه ی سایت باقی بماند گوگل ممکن است هر باز که وب سایت را دوباره جستجو می کند به مرور مجدد صفحات ادامه دهد.

زنجیره ی تغییر مسیرها را اصلاح کنید

زنجیره های تغییر مسیر زمانی اتفاق می افتد که یکسری از دو یا چند تغییر مسیر بین url اولیه و url مقصد وجود داشته باشد.

آنچه گوگل در این باره می گوید :

در حالی که مرورگرها می توانند زنجیره ای از چندین مسیر را دنبال کنند (به عنوان مثال ، صفحه ی ۱>صفحه ی ۲> صفحه ی ۳) توصیه می شود که مقصد نهایی را دنبال کنید.

زنجیره های هدایت هدفی غیر از آسیب رساندن به تجربه کاربر و کند کار کردن کارها ندارند ، بنابراین در صورت امکان باید از آنها جلوگیری کرد.

مرتفع کردن حلقه های تغییر مسیر

حلقه های تغییر مسیر هنگامی رخ می دهد که یک url به یکی دیگر از url های موجود در زنجیره هدایت میشود. این یک حلقه ی نامحدود از تغییر مسیر ها ایجاد می کند که می تواند موتورهای جستجو و کاربران را گیج و به دام بیندازد.

نظر خود را بیان کنید
Filters
Sort
display