جستجو

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا چطور کار میکنه ؟

کارکرد اینترنت اشیا را می توان به تمامی کسب و کارها تعمیم داد, از تخته سیاه هوشمند در مدارس گرفته تا دستگاه های پزشکی که می توانند علائم بیماری پارکینسون را تشخیص دهند. تمامی فرآیند ها در 3 مرحله انجام می شود که در ذیل به آن ها اشاره شده.

مرحله سوم

سپس این نرم افزار داده ها را از طریق اپلیکیشن یا وب سایت به اشتراک می گذارد که توسط کاربران تجزیه و تحلیل خواهد شد.
 

مرحله ی دوم

این اطلاعات جمع آوری شده توسط حس گرها از طریق فضای ابری به اشتراک گذاشته میشوند و با نرم افزار مربوطه یکپارچه خواهند شد.
 

مرحله ی اول

دستگاه ها و ابزارهای استفاده شده برای هوشمند سازی دارای حس گرهایی هستند که داده ها را جمع آوری میکنند
 

چرا اینترنت اشیا مهمه ؟

اینترنت اشیا به جامعه ی امروز کمک خواهد کرد که هوشمند تر زندگی و کار کنند. علاوه بر ارائه ی دستگاه هایی برای خودکار سازی خانه ها ,‌ اینترنت اشیا برای رشد و پیشرفت کسب و کارها ضروری است

 

دیدی جدید در کسب و کار

اینترنت اشیا دید جدیدی برای کسب و کارها در بخش های نظارت بر عملکرد تجهیزات و سیستم ها و همچنین عملیات لجستیک فراهم می کند.
 

خودکارسازی فرآیندها

اینترنت اشیا به کسب و کارها امکانی میدهد که فرآیند ها را خودکارسازی کرده و نیروی کار را کاهش دهند.همچنین در صنایع تولید کالا , تولید و تحویل کالا را کم هزینه تر می کند.
 

مهم ترین فناوری

اینترنت اشیا یکی از مهم ترین فناوری های زندگی روزه ی ما است و همچنان کسب و کارهای بیشتری پتانسیل استفاده از این تکنولوژی مهم را دارند.

اینترنت اشیا و زندگی روزمره

در واقع با استفاده از اینترنت اشیا می توان حجم عظیمی از فعالیت های روزانه را به صورت خودکار انجام داد که نمونه هایی از این کارکردها را عنوان می کنیم

 

سلامت هوشمند

با استفاده از اینترنت اشیا و سنسورهایی که به بدن بیمار متصل می شود و یا گجت های پوشیدنی می توان علائم بیمار را در لحظه تشخیص داد
 

خانه های هوشمند

تمامی کارکردهای اینترنت اشیا با استفاده از سنسورها و حسگرها صورت می گیرد که خانه های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیست . با استفاده از سنسورها می توان کنترل روشنایی خانه را مدیریت کرد و یا باز و بسته کردن درب منزل!
 

خودرو هوشمند

رانندگی خودکار و یا چک کردن کارکردهای خودکار و بهینه سازی عملکرد خودروها
 

شهر هوشمند

کاهش مصرف انرژی – کنترل ترافیک – مدیریت روشنایی پارک ها و خیلی از امکانات وسیع دیگر که با استفاده از اینترنت اشیا میسر است.
 

سیستم های امنیتی

کنترل دوربین های مدار بسته – قفل درها و اطلاع رسانی های در لحظه !

اینترنت اشیا چه مزایایی برای سازمان ها دارد؟

اینترنت اشیا چندین مزیت را برای سازمان ها فراهم می کند. برخی از این مزایا مربوط به صنایع می شود . مزایایی که اینترنت اشیا برای کسب و کارها و سازمان ها دارد :

Filters
Sort
display